Laboratorium Protetyczne powstało w 2006r. Jesteśmy zespołem 12-tu techników dentystycznych, ściśle współpracujących z kliniką. W trosce o najwyższą jakość jesteśmy do dyspozycji Pacjenta i Lekarza, oferując swoje konsultacje na każdym etapie pracy.

Nasze Laboratorium oferuje pełen zakres usług. Pracujemy na wszystkich systemach implantologicznych dostępnych na rynku. Specjalizujemy się w pracach pełnoceramicznych (korony i licówki e-max i na tlenku cyrkonu). Dzięki ciągłym szkoleniom i poszerzaniu wiedzy na poziomie artystycznym i mistrzowskim w Polsce i zagranicą, osiągamy najwyższy poziom techniczny i estetyczny. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach 9.00- 17.00.

Naszą pracę wykonujemy zawsze z wielkim zaangażowaniem i pasją.

Prace wyciskowe

Specjalizujemy się w ręcznie wykonanych i napalonych pracach na różnych podbudowach w zależności  od warunków, indywidualnych dla każdego  pacjenta.   

Wykonujemy prace:                                                                                          

 • Na Metalu, który odlewamy (wkłady i mniejsze prace 1-5 pkt), jak i wycinamy  w technologii CAD-CAM. 
 • Na tlenku cyrkonu. Dzięki nowym możliwościom frezarek i skanera  3shape, praca jest skanowana i projektowana na komputerze w oparciu o  technologię 3D.       
 • Pełnoceramiczne, na strukturze e-max, modelowane ręcznie i napalane (korony, licówki) oraz frezowane metodą CAD-CAM w pełnym kształcie.
 • Z Peeku frezowanego metodą CAD-CAM (uzupełnienia adhezyjne na stałe i tymczasowe, licowane kompozytem).      
 • Z Tytanu frezowanego metodą CAD-CAM  licowanego kompozytem (prace te charakteryzują  się dużą lekkością).
 • Onlay`e i Inlay`e– uzupełnienia frezowane metodą CAD-CAM  bądź press e-max charakteryzowane ręcznie lub kompozytowe.   
 • PMMA- uzupełnienia tymczasowe frezowane metodą CAD-CAM. Pomagają w planowaniu większych prac, są bardzo estetycznymi uzupełnieniami tymczasowymi dla pacjenta.

Prace bezwyciskowe

Dzięki frezowaniu CAD-CAM i skanerowi wewnątrzustnemu jesteśmy w stanie w krótkim czasie wykonać uzupełnienia ceramiczne bądź kompozytowe metodą skanu bez wycisku. Praca przesyłana jest do laboratorium, gdzie technik projektuje ją wirtualnie. Jest to metoda wykorzystywana do podbudów oraz prac frezowanych w pełnym kształcie anatomicznym, a także do  mniejszych uzupełnień typu onlay, inlay.

W tej metodzie wykorzystujemy materiały w bloczkach między innymi: 

 • Ambarino- kompozyt
 • Symphony- tlenek cyrkonu barwiony warstwowo
 • E-max- pełna ceramika
 • PMMA- na uzupełnienia tymczasowe

Wszystkie prace są charakteryzowane ręcznie.

Łączniki

Łączniki są elementami łączącym implant z koroną. Wykorzystywane są w implantoprotetyce. W 2016r nasze Laboratorium, jako jedyne w Polsce, uzyskało certyfikat Straumanna (wiodącej firmy implantologicznej na świecie), co otworzyło nam drogę do wytwarzania łączników indywidualnych w oparciu o technologię Straumanna. Wykonujemy łączniki metodą CAD-CAM, z tytanu oraz hybrydowe- tytan + cyrkon. Łączniki hybrydowe stosowane są w odcinku przednim (zapewnia to najlepszy efekt estetyczny).